Valio Viola

Disainer Kadri Kruusist

Elus on asju, mis algavad väiksena, kuid kasvavad üha suuremaks ja suuremaks…

Osaliselt juhuslikult, osaliselt iseenda kangekaelsusest tingituna sattus Kadri Eesti Kunstiakadeemiasse nahakunsti õppima. Nüüd on sellest möödas juba 20 aastat. Ta meenutab, et teda võlus sealsete inimeste kirg ning andumus niivõrd spetsiifilise eriala vastu.

Mis see on, mis teda köidab?

Vastandumine. Õrn ja naiselik ehe valmib robustseid, jõulisi vahendeid kasutades. Haamer, nuga, naaskel, tangid… Ta tunnistab, et nüüd on tihti need tööriistad koos huulepulkadega tema käekotis.

Unikaalsus. Iga ese on eriline ja erinev oma väikeste korrapäratustega. See reedab, et eseme valmistajaks on inimene, mitte masin.

Traditsioonid. Oskused ning materjal, mis pärit aegade algusest. Teadmised, mis praegugi kanduvad edasi vaid meistrilt meistrile.

Vastuolu. Teema, mis aina uuesti ja uuesti kütab kirgi – nahk on elav materjal. Neid aksessuaare valmistades on kõige olulisemaks siht luua iga kord midagi, mis oleks elu vääriline, mis on antud selle eest.

Klassika, kvaliteet ja meisterlik käsitöö uues julges, innovatiivses vormis. Kadri Kruusi aksessuaarid muudavad glamuuri funktsionaalseks ja funktsionaalse multifunktsionaalseks. Kõike natuke rohkem, aga täpselt parasjagu.

Seega Valio Viola by Kadri Kruus kollektsioonis on kõigile midagi, nii Sinule kui ka Sinu lähedasele. Millal viimati tegid endale ühe imelise kingituse? Või millal üllatasid oma lähedast? Nüüd on aeg! Nüüd marss poodi Valio Viola sulatatud juuste ostma, et saaksid nautida seda jõulist ja kvaliteetset Eesti disaini!